Карантин. Все, що потрібно знати...

3 рецепти антисептиків.

Який найкращий?

Виготовлення антисептиків — класні хімічні досліди, які можна провести разом із дитиною вдома! Вони прості, безпечні, а результат досліду ще й можна буде використовувати.)

Ви точно не раз стикалися з безліччю різних рецептів, але який краще обрати? У відео Ілона, учениця 7 класу, протестує три рецепти антисептиків та перевірить, яким з них користуватись найприємніше. Дуже професійно, при тому, що це знято Ілоною вдома! )

 

Тож вперед, експериментуйте разом із Ілоною!

Відео можна переглянути  за посиланням  https://www.facebook.com/novoshkola/videos/236938257549201/

 

За матеріалами https://www.facebook.com/novoshkola/

 

Як вберегти зір під час онлайн-навчання

Мабуть, найбільше під час дистанційного навчання працюють... наші очі!  

Все ж тепер між учнями та вчителем є постійний посередник — монітор або екран гаджета.

Психолог Новопечерської пані Людмила Джима склала перелік порад про те, як піклуватися про гостроту зору!

ü  Здоровий відпочинок та сон дуже потрібні очам. Виділіть на це 8-9 годин спокійного сну. Впевнена, що і телефони вам подякують за відпочинок та підзарядку.

ü   Кожні 20-40 хвилин роботи за комп'ютером треба переривати на відпочинок для очей. Витратьте наступні пів години на дихання свіжим повітрям, на прослуховування музики, на спілкування з рідними, які також зараз вдома. Приємна розмова за бутербродом та чаєм скріпить родинні стосунки та дасть можливість відпочити очам.

ü   Розміщуємо предмети для роботи за комп'ютером або книгу для читання на відстані 30-35 сантиметрів. Лінійка для цього майже не потрібна, важливе відчуття внутрішнього комфорту.

ü   Правильне освітлення за робочим столом також важливе. Світло має падати зліва, якщо ви правша; та справа, якщо ви пишете лівою рукою. Лампи використовуйте білі, вони близькі до денного світла.

ü   Збалансоване харчування, багате на білки та вітаміни, принесе свою користь вашим очам. Морква, чорниця, цитруси, шипшина, риб'ячий жир та лляна олія — визнані профілактичні та оздоровчі засоби для зору.

ü   Буде корисною гімнастика для очей:

o   заплющте очі на 3-5 секунд, різко відкрийте їх. Повторіть спробу 8-10 раз;

o   тримаючи голову прямо, рухайте / відведіть очі вправо, вліво, вгору, вниз. Вправу виконувати 5 разів;

o   заплющте очі та обертайте ними за годинниковою стрілкою, потім проти (близько 30 секунд на кожну сторону);

o   на 3-5 секунд сконцентруйте погляд на кінчику носа, розведіть очі та знову зведіть на кінчик носа.

 

Будьте здорові та веселі. Оптимізм та гарний настрій —запорука успіху та впевненості! 

За матеріалами https://www.facebook.com/novoshkola/

Відео "Як поводитись під час карантину"

Українська асоціація футболу поширила соціальний ролик із закликом до вболівальників залишатися вдома, а також з порадами від зірок українського футболу щодо способів уникнення зараження коронавірусом

Корисні підказки:
як правильно планувати час під час карантину

Карантин — річ, звичайно, несподівана. Але цей час дистанційного навчання можна використати не тільки для захисту здоров'я, а ще й для тренування навички планування справ.

     Пропонуємо вам поради, що допоможуть вам плідно працювати протягом цього часу. А головне — встигнути відпочити!

 

·         Перша порада: свій ранок починайте в звичний для вас час. Ніжитися в ліжку будемо, як зазвичай, у вихідні дні.

·         Друга порада: покладіть перед собою чистий папір, це буде ваш лист-план. Запишіть у два рядки: першочергове (наприклад: зарядка — пів години, душ — 10 хвилин, сніданок — 10 хвилин, прочитати робочу пошту — 5 хвилин та інше) та другорядне (погуляти з собакою/кішкою — півгодини, увійти в соцмережі та поспілкуватись із друзями — 20 хвилин та інше). Починайте свій день З ВАЖЛИВОГО!

·         Третя порада: на кожне робоче завдання виділяйте час для його виконання (20-30 хвилин) та для ОБОВ'ЯЗКОВОГО ВІДПОЧИНКУ (15-20 хвилин).

·         Четверта порада: виконуючи завдання, уважно читайте умови та користуйтесь короткими записами головних слів/думок. Це вам допоможе зосередитися на важливому в завданні. Якщо щось стало незрозуміло, не зволікайте. Лист або дзвінок другу/викладачеві стане в нагоді. Приємне спілкування та корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.

 

·         П'ята порада: відмітьте у вашому листі-плані виконані заплановані дії. Похваліть себе та приступайте до списку справ другої колонки, обов'язково відпочиваючи після виконаного завдання.

За За матеріалами https://www.facebook.com/novoshkola/